زخم بستر


زخم بستر ها مي توانند دردناک و کشنده باشند. خبر خوب اين است که چند مرحله ساده مي تواند بسياري از بسترهاي بستر را از رسيدن به آن مرحله باز دارد.بسياري از ما نمي دانيم که هنگام خواب چقدر حرکت مي کنيم. شرکاي تختخوابي شکايت ممکن است درک نکنند ، اما چيز خوبي است که ما آن را مي اندازيم و مي چرخانيم. اين حرکت به طور مداوم فشار بين بدن و تشک ما را توزيع مي کند.


 


اما وقتي بخاطر بيماري يا جراحت يا بيهوشي براي جراحي در رختخواب حبس شده ايم ، ممکن است کلاً حرکت خيلي کمي داشته باشيم. در نتيجه ، فشار روي قسمتهاي خاصي از بدن ، به ويژه در مناطقي که استخوانها برجسته است ، ايجاد مي شود - به عنوان مثال ، قسمت تحتاني پشت خود را در نزديکي باسن و پاشنه هاي خود را اگر به پشت خوابيده ايد يا اگر هستيد دوباره در پهلو ، ران و مچ پا قرار بگيريد. هنگامي که ما حرکت مي کنيم ، يا به اشتباه حرکت مي کنيم ، اصطکاک ممکن است بر مشکل فشار بيفزايد.


 


فقط در طي دو ساعت ، اين فشار مي تواند مويرگهاي توري را که خون را به پوست و بافت زيرين مي رساند ، متوقف کند. بدون خون تازه براي وارد کردن اکسيژن و دفع مواد زائد متابوليکي ، پوست و ساير بافتهاي مجاور دچار لنگ مي شوند و در نهايت ممکن است بميرند. در گفتار مشترک ، بستر تختخواب آغاز شده است. پزشکان از آنها به عنوان زخم هاي فشاري يا دکوبيتوس (از لاتين decumbere ، "دراز کشيدن") ياد مي کنند.


حداقل بسترهاي بستر مانع بهبودي مي شوند ، بنابراين بستري شدن در بيمارستان يا اقامت در يک مرکز توان بخشي بيشتر از آنچه که ممکن است طول بکشد. بستر بستر مي تواند دردناک باشد و مانند هر نوع زخم باز ، فرصتي آماده براي عفونت هايي ايجاد مي کند که ممکن است به پوست اطراف ، بافت هاي عميق ، استخوان و خون گسترش يابد. اين روزها عفونت هاي مقاوم در برابر آنتي بيوتيک ها بيشتر ديده مي شوند. تجزيه بافت از بسترهاي بزرگ مي تواند منجر به از دست دادن مايعات و پروتئين شود و بيماران را دچار کم آبي و سو mal تغذيه کند.بيشتر بدانيد: انواع تشک مواج و طرز استفاده از تشک مواج چگونه است؟ 


بسترهاي بستر به عنوان علت اصلي مرگ دو هزار آمريکايي در هر سال گزارش مي شود. اما برخي از کارشناسان مي گويند که اين آمار رسمي ميزان مرگ و مير را دست کم مي گيرد ، زيرا ايجاد بستر در بستر مي تواند منجر به عفونت خون (سپتي سمي) و ساير شرايط مهلکي شود که پزشکان به احتمال زياد در گواهي مرگ قرار مي دهند. چندين سال پيش ، تعداد سالانه مرگ هاي "ناشي از بستر" 8500 نفر اعلام شده است و برخي مي گويند حتي اين رقم فريبنده اي کم است. در هر صورت ، خبر خوب اين است که به دليل بهبود اقدامات پيشگيري و درمان ، از اواسط دهه 1990 آمار مرگ و مير در بسترها بهبود يافته است.


 


چه کسي در معرض خطر است؟


اگر در رختخواب يا صندلي گير بيفتيم ، هرکدام از ما مي توانيم يک تختخواب ايجاد کنيم ، اما اگر بتوانيم حرکت کنيم ، حتي کمي هم خطر بسيار کمتري دارد. اگر مغز قادر به بازخورد ، آگاهانه و ناخودآگاه ، در اثر فشار فشرده بر ناحيه اي از بدن باشد ، کم و بيش به طور خودکار تغيير وضعيت مي دهد. افرادي که بيهوش هستند يا از زوال عقل رنج مي برند ممکن است اين علائم را از دست بدهند.


شرايطي که بر جريان خون و گردش خون تأثير مي گذارد - ديابت ، فشار خون بسيار پايين ، بيماري عروق محيطي - افراد را نيز مستعد مي کند. مدفوع و ادرار بافت پوست را تجزيه مي کنند ، بنابراين بستن بستر اغلب براي افرادي که داراي بي اختياري مدفوع يا مدفوع هستند مشکل ساز مي شود.


 


اگرچه دو سوم کل بسترها در افراد بالاي 70 سال رخ مي دهد ، اما سن به خودي خود يک عامل خطر محسوب نمي شود. بلکه اين بيماري ها هستند که با افزايش سن افراد مسن را آسيب پذير مي کنند.


 


افرادي که دچار ضايعات نخاعي هستند نيز به دليل زماني که در يک موقعيت مي گذرانند ، بطور نامتناسبي تحت تأثير قرار مي گيرند. هنگامي که کريستوفر ريو ، بازيگري که در يک حادثه اسب سواري فلج شده بود ، در سال 2004 درگذشت ، اخبار منتشر شده گفت که وي بر اثر عفونت ناشي از بستر درگذشت.


 


در جاهايي که گودال ايجاد مي شود


 


جايي که بستر ظهور مي کند


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


محتواي آزاد گروه پژوهشی سیـمیـا پیکاسو هنر کامبرگیم متالورژي وزنه های بی وزن عاشقان شیطانی سبک زندگي Andrew کالای ارزان